اندیشکده آثار، یادگاه شهدای اقتدار ملی

آینده نگارهای اقتدار ملی با محوریت شهید اقتدار کشور «سرلشکر حسن تهرانی مقدم»

logo

اندیشکده آثار

آینده نگاره های اقتدار ملی، ملهم از
مدیریت جهادی و انقلابی سیدالشهداء اقتدار

سرلشکر «حسن تهرانی مقدم»


logo

یازدهمین سال فراق

ویژه مراسم یازدهمین سالگرد شهادت
سیدالشهداء اقتدار و امنیت کشور

سرلشکر «حسن تهرانی مقدم»

به همت سازمان هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

هفتمین اجلاس بین المللی

مجاهدان در غربت

یادکرد شهدای اقتدار و امنیت ملی کشور
با مشارکت مؤسسه فرهنگی هنری سرلشکر شهید حسن تهرانی مقدم

اهم رویدادها

آشنایی با ما

بسم الله الرحمن الرحیم

«اندیشکده آثــار» اندیشگاهی است سایبری و محملی است برای تولید و نشر محتوا بویژه «آینده نگاره های اقتدار ملی» مُلهم از تفکر انقلابی و مدیریت جهادی فرمانده ای با آرزوهای دوربُرد، شهید اقتدار کشور، دانشمند برجسته و پارسای بی ادعا، سید الشهداء شهدای غدیر ولایت، سرلشکر پاسدار، «حسن تهرانی مقدم» ؛ درگاهی برای ایده آفرینی های خردورزانه که همزمان با هفتمین سالگرد شهادت «شهدای غدیر ولایت» راه اندازی شده است.

این اندیشکده بر آن است تا به فضل الهی، این ایده ها و آینده نگاره های مردمی اقتدار ملی را پس از اعمال چهار عمل اصلی حوزه ی فناوری یعنی گردآوری و تجمیع، طبقه بندی و عیارسنجی، پردازش و پالایش و در نهایت استخراج و عرضه، بهترین ایده ها و آینده نگاره ها را پس از امتزاج با قالب های هنری مؤثر، فراگیر، منعطف و تحول بخش به صور مختلف در بستر فناوری های نوین ارتباطی منتشر سازد.
ایده ی اصلی شکل گیری «اندیشکده آثار»، با الهام از این آیه ی شریفه ی «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا، بل احیاء عند ربهم یرزقون» گرفته شده است. بر اساس نص صریح کلام خدا در قرآن کریم، شهدا زنده هستند و در پیشگاه حضرت حق، متنعم اند! لذا چون معتقدیم که آنان زنده و ناظر اعمال و کردار ما هستند، خطاب به «یاران حاج حسن» و همرزمان و رهپویان آن شهید بزرگوار چنین به تمنا می گوییم که: «اگر فیض همکلامی با شهید حسن تهرانی مقدم را در این زمان می داشتیم، برای حل این مشکل کشور چه می کرد؟» و به فضل الهی همین سخن و سئوال حکیمانه را دست مایه ی بسیاری از ایده آفرینی ها، ارائه طریق ها، راهکارجویی ها و آینده پژوهی های خود خواهیم کرد تا بتوانیم به مدد این هم افزایی فکری و تجمیع آراء و اندیشه ها، طرحی نو درانداخته و در سه عرصه ی «نگرش»، «راهبرد» و «راهکار»، رهتوشه هایی از یاران حاج حسن، تقدیم مسئولان اجرایی کشور در بخش های مختلف کنیم، باشد تا به حد وسع و توان خود، باری را به نیکی و خردورزی برداریم.

ختم سخن آن که این تلاش کوچک جز با همت خیرخواهانه‌ی همه‌ی خوبان دلسوز میسور نبود و سرانجام رسانیدن آن نیز، هم‌چنان نیازمند مساعدت نیک سرشتان است تا رضایت خلق خدا حاصل شود که رضایت خلق، تمهید رضایت خالق رحمان و رحیم است. این فقط دعوت به هم‌کنشی و همکاری نیست، بلکه ایجاد فرصت در داد و دهش معارف معنوی مغفول مانده‌ایست که همه‌ی خردمندان و دانش پذیران برای رسیدن به قله، محتاج همدستی، هم‌دلی و هم‌زبانی در این جهت‌اند.

و ما توفیقی الا بالله و الیه توکلت

خادم کمترین شهدا
عبدالرضا زرگری

zargary@gmail.com

14 دی ماه 1399

ارسال نظر

نگارخانه ویدئویی